http://radio-kulisek.cz/images/ktv.jpg

 -----------------------------------

AKTUALITY

Připravujeme pro vás

Kde nás potkáte

Připravujeme pro vás

Partneři

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/ulice.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/rastv.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/hracky.JPG

http://radio-kulisek.cz/images/vytopna.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/kpz.jpg

 
 
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ddmdknl.jpg
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/foto.jpg
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_1.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_2.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_3.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_4.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_5.JPG
 
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ddmdknl.jpg
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ambrozia_12.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/karpacz_re.jpg

Návštěvy

Festival Trutnovský podzim přináší pěvecké hvězdy i netradiční projekty PDF Tisk E-mail

14.10.2015
TZ UFFO: Pátečním koncertem začal již pětatřicátý ročník mezinárodního hudebního festivalu Trutnovský podzim. Letos do Trutnova zavítá pěvecká hvězda Adam Plachetka, Kühnův dětský sbor či třeba Copenhagen Piano Quartet.

http://galerie-kulisek.euweb.cz/albums/userpics/10001/ufo.jpg

Již pošesté spadá pořádání festivalu pod trutnovské polyfunkční divadlo Uffo, které je známo svým progresivním přístupem k dramaturgii. To se odráží i na programu letošního ročníku Trutnovského podzimu. „Ačkoli vážná hudba je podle mého názoru jedním z nejsilnějších uměleckých žánrů, rádi oživujeme náš festival i koncerty, které obsahují jiné, než hudební prvky. Letos to bude projekt Martina Zbrožka, Hany Polanské Turečkové a Lukáše Macháčka – Bach 330, který vznikl u příležitosti 330. výročí narození barokního hudebního génia. Hudební složka v podání houslisty Martina Zbrožka se v tomto projektu pojí s tancem, akrobacií a dokonce světelným kreslením,“ nastínil ředitel Uffa Libor Kasík.

Změnou v rámci letošního ročníku bude i posunutí závěrečného koncertu oproti tradičním říjnovým termínům na 18. listopadu. „Letos uzavřeme Trutnovský podzim koncertem Adama Plachetky a já jsem přesvědčen, že to bude vrchol dosavadní historie festivalu. Adam Plachetka je skutečně zářící hvězdou mezi českými pěvci. Ve třiceti letech vystupoval prakticky na všech nejdůležitějších světových scénách a to skutečně nemá v historii naší země obdoby,“ uvedl Libor Kasík.

Festival začal již v pátek úspěšným koncertem mezzosopranistky Martiny Kociánové, známé rovněž coby moderátorky, jež vystoupila spolu s věhlasnou harfistkou Kateřinou Englichovou v síni Bohuslava Martinů. V úterý 13. 10. pak pokračuje vystoupením dánského Copenhagen Piano Quartet. Celý program je k nalezení na webu www.uffo.cz.

 
< Předch.   Další >