http://radio-kulisek.cz/images/ktv.jpg

 -----------------------------------

AKTUALITY

Připravujeme pro vás

Kde nás potkáte

Připravujeme pro vás

Partneři

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/ulice.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/rastv.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/hracky.JPG

http://radio-kulisek.cz/images/vytopna.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/kpz.jpg

 
 
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ddmdknl.jpg
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/foto.jpg
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_1.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_2.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_3.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_4.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_5.JPG
 
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ddmdknl.jpg
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ambrozia_12.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/karpacz_re.jpg

Návštěvy

Realistické obrazy Dušana Mravce zaplní galerii UFFO PDF Tisk E-mail

23.9.2017
TZ: Malíř Dušan Mravec představí v Galerii UFFO svou tvorbu z posledních let. Dušan Mravec maluje předměty a věci tak dokonale, že divák cítí touhu se jich dotknout. Slavnostní zahájení výstavy, která nese název Re: kapitulace, se bude konat v úterý 26. září v 18 hodin za účasti autora, hudební produkce bude pod taktovkou S-Bandu.

http://galerie-kulisek.euweb.cz/albums/userpics/10001/ufo.jpg

„Malíř Dušan Mravec patří mezi absolventy ateliéru profesora Zdeňka Berana, který byl od roku 1990 do 2012 vedoucím ateliéru klasických malířských technik na pražské Akademii výtvarných umění“, představuje autora kurátorka Galerie UFFO Paulina Skavova. V roce 2004 absolvoval Dušan Mravec stáž ve Finsku v Kankaanpä, o dva roky později dostal stipendium na královské Akademii výtvarných umění v Antverpách. Svá studia na Akademii výtvarných umění v Praze úspěšně ukončil v roce 2008.

Pro absolventy ateliéru profesora Zdeňka Beranova ateliéru je typické dokonalé zvládnutí náročné techniky hyperrealismu. Obdobnými virtuózními prostředky disponuje i Dušan Mravec. Neomezuje se pouze na hyperrealistický výtvarný projev. Pro jeho tvorbu je charakteristické, že kombinuje naprosto odlišné malířské styly. Na rozdíl od většiny takto disponovaných malířů jsou ve způsobu malování Dušana Mravce protikladné malířské styly, které představují různé polohy jeho tvorby a věnuje se jim nezávisle na sobě. Dušan Mravec kombinuje rozdílné formální polohy do jednoho uměleckého celku.

Na výstavě v Galerii UFFO nazvané Re:kapitulace představí Dušan Mravec své práce z posledních sedmi let. U obrazů nacházíme oživení realistických poloh expresivním projevem. „Dušan Mravec maluje věci tak dokonale, že máme chuť sahat na plátno a dotknout se jich“, přibližuje malířovu tvorbu Paulina Skavova.

Dušan Mravec má na svém kontě řadu samostatných a společných výstav v Čechách i v zahraničí. V roce 2011 se zúčastnil mezinárodního Biennale Jeune Création Européenne v Paříži, vystavoval v Kunsthausu v Hamburku a v řadě dalších evropských metropolí. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie v Praze, v Galerii Benedikta Rejta v Lounech a v soukromých sbírkách v Čechách, Slovensku, Rakousku, Finsku, Německu  a Spojených státech.

Výstavu mohou návštěvníci zhlédnout do 31. 10. 2017

www.dusanmravec.com

Bližší informace:
Gabriela Kůsová

asistentka ředitele, PR, obchod

Tel.: +420 739471380, e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 
< Předch.   Další >