http://radio-kulisek.cz/images/ktv.jpg

 -----------------------------------

AKTUALITY

Připravujeme pro vás

Kde nás potkáte

Připravujeme pro vás

Partneři

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/ulice.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/rastv.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/hracky.JPG

http://radio-kulisek.cz/images/vytopna.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/kpz.jpg

 
 
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ddmdknl.jpg
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/foto.jpg
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_1.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_2.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_3.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_4.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_5.JPG
 
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ddmdknl.jpg
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ambrozia_12.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/karpacz_re.jpg

Návštěvy

K výjezdům vyrážejí přímo z centra obce PDF Tisk E-mail

Výjezdovou jednotku Lánov  tvoří jedno družstvo z Prostředního Lánova a dvě družstva z Horního Lánova. Hasiči pomáhali občanům při odstraňování následků červencové vichřice.

http://galerie-kulisek.euweb.cz/albums/userpics/10001/hasici.jpg

Čtyřicetdva členů SDH Prostřední Lánov, z nichž je 14 žen, má svoji základnu přímo v centru obce. Hasiči odpracovali stovky brigádnických hodin na rekonstrukci hasičárny, která se stala místem sloužícím  nejen na schůze sboru, ale je využívána také ke shromažďování charitativní sbírky pro Diakonii Náchod.   Poloha požární zbrojnice, která stojí  na křižovatce  silnice od Dolního Dvora se silnicí I/14, je pro výjezdovou jednotku velice výhodná. 

http://galerie-kulisek.euweb.cz/albums/userpics/10001/Hasi%C4%8Di_L%C3%A1nov_resize.JPG

„Jelikož jsme součástí výjezdové jednotky obce musíme o naši techniku stále pečovat. Kromě automobilu Avia A31 používáme při výjezdech  například plovoucí čerpadlo, motorovou pilu nebo přenosnou radiostanici. Ve výbavě máme také zásahový oblek Bush Fire a zásahovou obuv,“ říká  Jan Rypl, který se společně s Pavlem Jančulou zúčastnil  v červnu 2009 v Ústřední hasičské škole v Bílých Poličanech specializačního kurzu velitelů jednotek SDH obcí.

http://galerie-kulisek.euweb.cz/albums/userpics/10001/hasi%C4%8Di_l%C3%A1nov_2_resize.JPG

Členové jednotky jezdí na pravidelná školení a měří si síly v hasičských soutěžích. Od letošního roku reprezentuje sbor nejen tým mužů, ale i žen. Hasiči každoročně organizují sběr starého železa a starají se také o úklid v okolí zbrojnice. Nezapomíná se ani na děti. Při Dětském dni si zájemci mohli na hřišti TJ Lánov vyzkoušet stříkání ze džberovky a k vidění byla i hasičská technika. 23.července 2009 se členové sboru aktivně podíleli na odstraňování následků vichřice, která v obci poškodila několik střech a nevyhnula se ani vzrostlým stromům.

http://galerie-kulisek.euweb.cz/albums/userpics/10001/hasi%C4%8Di_l%C3%A1nov_1_resize.JPG

Velitelem jednotky SDH Prostřední Lánov je Jiří Malinský, který letos slaví 50let hasičské činnosti. 

Oba hasičském sbory v podhorské obci s 1 600 obyvateli jsou akceschopné, požární technika a požárně-technické prostředky jsou vzhledem k velikosti a daným úkolům dostačující.

Kozlův počin

Hasičárnu si oblíbily lánovští senioři. Každý 2. pátek v měsíci si přijde do požární zbrojnice posedět a poklábosit Klub důchodců Lánov. Při kávě a občerstvení dvě desítky seniorů, kteří jsou ve věku od 65 do více jak 80 let, oslavují narozeniny a další výročí. Pro Klub důchodců bývalého Státního statku Lánov se hasičárna stává místem setkání před zájezdy, na které pravidelně jezdí. Probírají zde nejen organizační záležitosti, ale najdou si i chvilku na příjemné posezení s přáteli.   U lánovských hasičů „na křižovatce“ mají senioři vždy dveře otevřené

 
< Předch.