http://radio-kulisek.cz/images/ktv.jpg

 -----------------------------------

AKTUALITY

Připravujeme pro vás

Kde nás potkáte

Připravujeme pro vás

Partneři

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/rastv.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/hracky.JPG

http://radio-kulisek.cz/images/vytopna.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/kpz.jpg

 
 
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ddmdknl.jpg
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/foto.jpg
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_1.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_2.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_3.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_4.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_5.JPG
 
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ddmdknl.jpg
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ambrozia_12.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/karpacz_re.jpg

Návštěvy

Vyhlášení Sportovce města Vrchlabí ozdobila „zlatá“ Eva Samková i charitativní aukce PDF Tisk E-mail

25.1.2015
TZ: Filmová vsuvka připomněla historii lyžování a osobnosti sportovního života. Kdo sportuje, nezlobí… a může třeba jednou získat i zlatou olympijskou medaili. Tak znělo motto slavnostního vyhlášení Sportovce města Vrchlabí, které se uskutečnilo v pátek 9. ledna 2015 od 18 hodin v sále KD Střelnice ve Vrchlabí.

http://galerie-kulisek.euweb.cz/albums/userpics/10001/evasam.jpg

              Filmová vsuvka připomněla historii lyžování a osobnosti sportovního života   

Kdo sportuje, nezlobí… a může třeba jednou získat i zlatou olympijskou medaili. Tak znělo motto slavnostního vyhlášení Sportovce města Vrchlabí, které se uskutečnilo v pátek 9. ledna 2015 od 18 hodin v sále KD Střelnice ve Vrchlabí.

Punc prestižní akci, na níž byli vyhlášeni a oceněni nejlepší vrchlabští sportovci za rok 2014, dodala přítomnost olympijské vítězky ze Soči snowboardistky Evy Samkové a několikanásobného mistra ČR v superkrosu Petra Kuchaře. Inovovaného svižného programu společenského večera se zúčastnila početná skupina diváků. Starosta Jan Sobotka průběh okomentoval: „Hlavní hvězdou byla samozřejmě Eva Samková, zlatá olympionička zimních her v Soči 2014. Její vítězství je pro Vrchlabí a Krkonoše významné. Vrchlabské děvče je populární, zná ji celý svět. Velmi jsme stáli o její osobní přítomnost, proto byl datum konání akce uzpůsoben termínu, aby se ho Eva mohla osobně účastnit. Jsme na ni všichni patřičně hrdi a tak se není co divit, že se sál, tentokráte s divadelní úpravou sedaček, diváky zcela zaplnil.“

Doprovodný program byl prošpikovaný zajímavými vstupy. Nechyběla možnost pořídit si originální fotografii z fotobedny s oblíbeným sportovcem, vystoupení Milana Bendy, mistra světa ve footbagu, předtančení Tanečního studia Oliver nebo gymnastická exhibice mladých vrchlabských talentů. Během slavnostního večera bylo promítnuto unikátní video mapující historické milníky od roku 1890. Např. začátky lyžování, anebo úspěchy sportovců ve Vrchlabí. Zajímavá byla i filmová sekvence současné podoby sportu a sportovních klubů ve městě.

Přítomní si také tichou vzpomínkou připomněli tragicky zesnulého Sváťu Picka a vzdali hold jeho veřejně prospěšné sportovní činnosti.  

Jan Sobotka dále uvedl: „Letos bylo nejvíce nominovaných sportovců v historii vyhlašování ankety. Snahou výběrové komise je z nominovaných sportovců spravedlivě vybrat zástupce každého sportovního klubu a tím podpořit motivaci a udělat radost co největšímu množství lidí. Nominace do ankety probíhá vždy během podzimu a nominován může být kterýkoliv sportovec, který má jakýkoliv vztah k Vrchlabí.

Letos jsme chtěli vybraným oceněným nadělit na památku mimořádnou trofej. Místo tradičních pohárů byl připraven krásný kámen z Labe „labák“ ozdobený gravírovanou cedulkou s nadpisem Nejlepší sportovec Vrchlabí roku 2014. Velký kamenný obelisk umístíme také v zámecké zahradě a každoročně na něm přibude cedulka nejlepšího sportovce roku.

Vrchlabí je bezpochyby město s bohatou sportovní tradicí. Proto je velmi užitečné, že se sportovci a obyvatelé, kteří se v běžném životě nikdy nepotkají, jednou za rok sejdou, vzájemně se podpoří a jeden druhému zatleskají. Každoročně se na slavnostní večer těšíme. Rádi zhodnotíme, co se na poli sportu podařilo a pochválíme pěkné výsledky.“

V závěru akce proběhla dražba cyklistického dresu z Tour de France na podporu vrchlabské hendikepované sportovkyně Kateřiny Šimonkové. Konečným dražitelem byl pan Roman Tůma, který si dres cenil na 35 000 Kč.

Dáša Palátková

Fotografie zde: http://hartanet.rajce.idnes.cz/Nejlepsi_sportovci_mesta_Vrchlabi/

 
< Předch.   Další >