http://radio-kulisek.cz/images/ktv.jpg

 -----------------------------------

AKTUALITY

Připravujeme pro vás

Kde nás potkáte

Připravujeme pro vás

Partneři

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/rastv.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/hracky.JPG

http://radio-kulisek.cz/images/vytopna.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/kpz.jpg

 
 
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ddmdknl.jpg
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/foto.jpg
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_1.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_2.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_3.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_4.JPG
 
http://radio-kulisek.cz/images/88x31/logo_5.JPG
 
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ddmdknl.jpg
 
http://www.radio-kulisek.cz/images/88x31/ambrozia_12.jpg

http://radio-kulisek.cz/images/88x31/karpacz_re.jpg

Návštěvy

Dolnoslezská miniatura v královéhradeckém Aldisu PDF Tisk E-mail

29.3.2015
Park miniatur památek Dolního Slezska Kowary  představil na veletrhu Infotour 2015 další model z Jelenohorské kotliny. Žák Střední školy zahradnické Kopidlno seznamoval návštěvníky s novinkami nadcházející turistické sezóny.

http://galerie-kulisek.euweb.cz/albums/userpics/10001/aldis_02.jpg

Expozici kowarského Parku miniatur vévodí pravidelně zmenšeniny architektonických památek z české a polské strany Krkonoš. „ Ze začátku jsme neměli vlastní veletržní stánek a model tyrolského domku byl součástí Kulíškovy herny. Už třetí rok sídlíme v Kongresovém centru Aldis v přízemí pod schodištěm. Jsme rádi, že nám pořadatelé vycházejí  vstříc a nikam nás nestěhují. Instalace vyžaduje několik párů šikovných rukou a manipulace s modelem vážím desítky kilogramů dá pořádně zabrat,“ říká majitel Marian Piasecki.

Kowarská radnice putovala do Hradce Králové

Návštěvníci tak už „pod schody“   viděli modely jilemnického a vrchlabského zámku. Letos v expozici zářila „zrekonstruovaná“ kowarská radnice. „Nejdříve jsme chtěli přivézt miniatury původních a současných staveb na Sněžce. Nakonec jsme ale uznali, že Sněžku lidi znají, ale radnici z Kowar - partnerského města Vrchlabí - viděl málokdo“, doplňuje tvůrce Parku.

Kopidlenský zahradník vystavovatelem

Roman Zajíček, žák Střední školy zahradnické Kopidlno (studijní obor zahradnictví), zval  do Parku miniatur památek Dolního Slezska v Kowarech. Zodpověděl nejednu všetečnou otázku a představil i chystané novinky. „Motorizované návštěvníky čeká větší parkoviště. Některé miniatury modeláři buď kompletně zrekonstruovali nebo vyrobili znovu. Pokud půjde vše podle plánu, tak se v Parku pobaví i děti. Rádi bychom jim nabídli nafukovací hrad se skluzavkou a další atrakce. Dospělí uvidí, jak se začíná rodit hrad a zámek Frýdlant a měli by být svědky nejen úprav zeleně, ale také přípravy terénu pro zahradní železnici,“ vypočítával novinky Roman Zajíček.

Modely z Parku miniatur památek Dolního Slezska v Kowarech se budou vydávat do Čech častěji. „Naskytne-li se příležitost, přivezeme naše zmenšeniny nejen do Jilemnice, Vrchlabí nebo Hradce Králové, ale ukážeme modely jilemnického a vrchlabského zámku i v dalších místech Česka,“ uzavírá Marian Piasecki.

 
< Předch.   Další >